Şezlong Nedir?

Fransızca kökenli bir terim olan şezlong binlerce yıldır hayatımızda yer almaktadır. Eşya olarak tarihçesi Antik Mısır’ a kadar ulaşmaktadır. Firavunlar için yeterince iyi ve konforlu olan bu mobilyalar, bazı değişikliklere uğramış, tasarım olarak gelişmeye devam etmiş ve günümüzde sahip olduğumuz ürün şeklini almıştır. Mükemmel bir şezlong seçmeye gelince, birçok farklı tasarım, renk ve meteryal seçeneği bulunmaktadır. Şezlong, bir ucunda açılı, uzunca bir sandalye olup tüm vücuda tam destek sağlar. İyi bir şezlongun arkalığı ayarlanabilir olmalıdır, böylece maksimum konfor için doğru açıda ayarlayabilirsiniz. Şezlong, rahatlamak, uyumak, güneşlenmek, kitap okumak gibi rahatlığın ön planda olduğu aktiviteler için mükemmeldir.  Şezlonglarda kollu şezlong modelleri olacağı gibi kolsuz şezlong modelleri de olabilir. Tercihinize göre kollu ve ya kolsuz şezlong seçimi yapabilirsiniz. Şezlonglar plaj, havuz, bahçe ve teras gibi geniş alanlarda kullanılır. Kullanacağınız yerin boyutlarını iyi hesaplamalısınız. Doğal rattan şezlongların bakımı hiç ama hiç kolay değildir.

Sentetik rattan şezlonglar, doğal rattan görüntüsünü yansıtmak amacıyla, alüminyum iskelet üzerine sentetik malzemeden üretilen hasırın örülmesi ile üretilen şezlonglardır. Dış mekan kullanımı için gayet uygun bir üründür. Sentetik rattan şezlonglar gayet esnektir, sürekli kullanımda görsel ve fiziksel problemlerle karşılaşmazsınız. Dış mekan kullanımı ve hava şartlarına fazlasıyla dayanıklıdır. Sentetik rattan şezlonglar rüzgardan etkilenmezler. Genellikle şezlong minderi ile kullanımı tavsiye edilir. Sentetik rattan örgü, kirlerin boşluklara girebileceği ve şezlongların görünümünü bozabileceği bir tarzdadır. Sirkeli su ve nemli bir bez ile kolayca temizlenebilir, fakat örgüler arasında birikebilecek toz için küçük bir fırça kullanmak gerekebilir.
Sentetik rattan şezlong bakım gerektirmez, temizliğinde kimyasal kullanılmaması gerekir. 

Plastik şezlonglar, sağlam, yüksek kaliteli, dayanıklı dış mekan mobilyaları üretiminde sentetik bir maddedir. Maliyeti, sağladığı lüks, konfor ve esneklik ile dengelenir. Şık bir dış mekan şezlong için mükemmel bir malzemedir. Plastik şezlonglarda dikkat edilmesi gereken noktalar, Sirkeli su ve nemli bir bez ile temizlenmesi oldukça kolaydır. Orta ağırlıkta olan plastik, sağlam ve rüzgara karşı dayanıklıdır,  şezlongunuz tüm yıl boyunca dışarıda kalabilir. Su, nem, yağışa karşı dayanıklıdır, paslanma oksitlenme kesinlikle meydana gelmez. Çok çeşitli renkleri mevcuttur.

Şezlong modelleri ile uyumlu, aynı hammadde ve tasarımsal çizgilere sahip birçok yan sehpa bulunmaktadır. Bu modellerden dilediğiniz ürünü seçerek, arkanıza yaslanıp yazın keyfini sürebilirsiniz.

Gizle

Kredi Kartı Ödeme